კრიპტო ბაზარი მზად არის სწრაფი ზრდისთვის
ანალიტიკური პლატფორმa CryptoQuant-ის ექსპერტების აზრით, კრიპტოვალუტის ბაზარი სწრაფი ზრდისთვის ემზადება, მაგრამ ზრდის პროცესის დასაწყებად ძლიერი პოზიტიური კატალიზატორები იქნება საჭირო.
ექსპერტებმა ბაზრის მიმდინარე კორექტირება 2024 წლის ანალოგიურ პერიოდს შეადარეს. მათი მონაცემებით, სტეიბლკოინებისა და ალტკოინების ამ ეტაპზე არსებული მოცულობა „პოტენციური შესყიდვის ზეწოლის“ შედეგად შეიძლება ჩაითვალოს.
„გასული წლის მარტიდან ოქტომბრის ჩათვლით კორექტირების პერიოდში, სტეიბლკოინებისა და ალტკოინების მიწოდება გარკვეულწილად შემცირდა, რამაც კორექტირების გაჭიანურება გამოიწვია. ხოლო კორექტირების მიმდინარე ფაზაში, სტეიბლკოინების და ალტკოინების მოცულობამ ზრდა აჩვენა.“ აცხადებენ ანალიტიკოსები.
ინვესტორებმა მოთმინება უნდა გამოიჩინონ, რადგან ბაზრის მდგომარეობა გაურკვეველია. როგორც კი ახალი ამბების პოზიტიური, სტაბილური ფონი ჩამოყალიბდება, ჩვენ ძირითადი კრიპტო აქტივებისა და ინდუსტრიის კაპიტალიზაციის სწრაფ ზრდას უნდა ველოდოთ, ვარაუდობენ CryptoQuant-ში.
მანამდე, სტეიბლკოინების შესახებ კვლევა პლატფორმების Artemis-ისა და Dune-ის ექსპერტებმა გაასაჯაროვეს. მათი მონაცემებით, გასული წლის განმავლობაში აქტიური მისამართების რაოდენობა 19,6 მილიონიდან 30 მილიონამდე გაიზარდა, რაც ერთი წლის წინანდელ მაჩვენებელზე 53%-ით მეტია.